Archive For The “Kapcsolataink” Category
- Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülés
- Magyar Szakszervezeti Szövetség
- Munkástanácsok Országos Szövetsége
- Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezete
- Liga Szakszervezetek
- Szakszervezetek Együttmüködési Fóruma
- Tudományos és Innovációs Dolgozók Szakszervezete
- Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége
- A szakportál
A Vízügyi-Közszolgáltatási Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége és a Környezetvédelmi- és Vízügyi Minisztérium (KvVM) közötti megállapodások
2007. évi megállapodas a KvVM és a VKDSZ között
Környezetvédelmi- és Vízügyi Minisztérium
1011 Budapest, Fő u. 44-50.
Postacím: 1394 Budapest, Pf. 351
Telefon (központ): 06-1-457-3300
Zöld vonal: 06-80/40-11-11
Fax: 457-3354
E-mail: info@mail.kvvm.hu
Honlap: http://www.kvvm.hu/
– Szervezet
– Hírek
– Eseménynaptár
– Pályázatok
– Jogszabályok
– Linkek
– Közönségszolgálat
– Szakmai honlapok
a./ Együttműködési megállapodás
b./ Közlemény a VKDSZ és az MKDSZ közötti együttműködési megállapodásról
c./ A vízközmű-szolgáltatás területéről Fürjes József képviseli a Szövetséget az MKDSZ-ben
d./ Munkaügyi Közvetítői és Döntőbírói szolgálat (MKDSZ)
Munkaügyi Közvetítői és Döntőbírói szolgálat
Honlap: http://www.fmm.gov.hu/mkdsz
Cím: 1054 Budapest,
Alkotmány u. 3.
Telefon: 472-8297
Fax: 472-8298
Igazgató: Dr. Kovács Géza
Titkár: Kántor Raimund
A Bük és Térsége Vízmű Kft., a Víziközmű ÁPB és a VKDSZ meghívására Zdenek Dlugos elnökvezetésével Bükfürdőre látogatott a pozsonyi székhelyű OZ DLV /az erdészeti, faipari és vízügyi dolgozók érdekképviseletét ellátó szakszervezet/ vezető testülete.
A vendégeket Baranyai Róbert Bük Város alpolgármestere, Vojtkó Tibor ügyvezető igazgató és Halasy Károly VKDSZ titkár fogadta. A január 18-20.-a között megrendezett szakmai program keretében a szlovák partnerek megismerkedtek a Bük és Térsége Vízmű Kft. szolgáltatói tevékenységével, valamint a Büki Gyógyfürdő szolgáltatásaival.
A szakmai tanácskozáson, ahol a házigazdákon kívül részt vett a VKDSZ Intézőbizottságának több tagja is, Prohászka Lászlóné a MIVIZ Kft., Csiszár János a Szegedi Vízmű Zrt., Papp István a Heves Megyei Vízmű Zrt. szakszervezeti titkára, valamint Tóth József a Bácsvíz Zrt. és Tóth Attila a Pannon-víz Zrt. szakszervezeti vezetője, napirendre került az új Munka Törvénykönyv és a decemberben elfogadott – víziközmű-szolgáltatásról szóló – törvény is.
A szlovák szakmai delegáció a találkozó során kapcsolatot alakított ki a hazai erdészeti dolgozók érdekképviseletét ellátó két szakszervezeti szövetséggel is. A Mezőgazdasági, Erdészeti és Vízügyi Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége /MEDOSZ/ képviseletében dr. Huiber Tibor, az országos választmány elnöke, az Erdészeti és Faipari Dolgozók Szakszervezete részéről Dudás Péter titkár és dr. Halmágyi János elnök adott részletes tájékoztatást munkájukról.
A szlovák partnerek végezetül megtekintették az Európa szerte jól ismert Gyógyfürdőt, melyet szándékaik szerint üdülésre ajánlanak majd tagszervezeteik számára.
A Szlovák Egészségügyi Szakszervezeti Szövetség és a Friedrich Ebert Alapítvány közös szervezésében 2011. szeptember 22-24. között lebonyolított nemzetközi fürdőágazati konferencián vettünk részt Rajecfürdőben. /Rajecke Teplice/
A rendezvényen, melyen a gyógyfürdő-szolgáltatás speciális helyzetének áttekintése szerepelt napirenden, a házigazdákon kívül a cseh, az osztrák és a magyar szakszervezeti delegációk vettek részt.
A háromnapos szakmai programon a VKDSZ képviseletében Bükszegi Csaba alelnök, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. szakszervezeti titkára, a Fürdő Szakágazati Párbeszéd Bizottság /FÁPB/ tagja, Halasy Károly titkár, az FÁPB társelnöke, Pásztor László alelnök Prohászka Lászlóné IB tag, a Miskolci Vízmű Kft., valamint a Miskolci Barlangfürdő szakszervezeti vezetője, Vercz Istvánné IB tag, az FÁPB munkaadói oldal képviseletében Kerekes Tibor FÁPB tag, az FÁPB képviseletében Ádám Róbert János titkár vett részt.
A szakszervezeti konferencián részletesen beszámoltak a szakszervezeti vezetők az adott ország gyógyfürdőinek jellemzőiről, a munkavállalókat érintő intézkedésekről, a gyógyfürdő szolgáltatások támogatási rendszeréről, a kollektív szerződésekről, valamint a foglalkoztatás és a bérek helyzetéről.
A hozzászólásokból kitűnt, hogy sok olyan kérdés van, ami mindenkit azonos módon foglakoztat. Ezek közé sorolható a gyógyfürdők támogatása, ami minden esetben kisebb a kívánatos mértéktől. A jelenlévők fontosnak tartották, hogy a döntéshozók ismerjék fel a gyógyfürdő szolgáltatás egészségmegőrző jelentőségét, betegség megelőző hatását, valamint azt, hogy a fürdők jelentős szerepet töltenek be az egészséges életmód kialakításában, a társadalom jó egészségi állapotban tartásában.
A résztvevők hasznosnak tartották a szakmai konzultációt, ezért reményüket fejezték ki, hogy jövőre Ausztriában, vagy Magyarországon folytatják a szakmai tapasztalatcserét.
A VKDSZ tagja a Nemzetközi Közszolgáltatási Szakszervezeti Szövetségnek /PSI-Public Service Internacionale/.
Link: http://www.epsu.org/
PSI (Public Service Internacionale) Közép-Európai Vizügyi Konferencia (Szlovákia)
A konferencián négy közép-európai állam (cseh, magyar, szlovák, szlovén) viziközmű ágazatának munkaadói (nem minden országból) és munkavállalói szervezeteinek képviselői vettek részt. Vízumproblémák miatt nem tudtak részt venni a volt Jugoszlávia utódállamai.
A konferencián áttekintették a viziközmű terület jelenlegi helyzetét az érintett térségben, ill. külön-külön a résztvevő országokban. Kiemelten foglalkoztak a viziközmű területen eddig beindult változásokkal (újrastrukturálódással), különösen a privatizációval ill. az erre adandó „válaszokkal”.
A magyar résztvevők: Ádám Róbert (VKDSZ), ill. Viola András (Viziközmű ÁPB) előadást tartottak a viziközmű ágazatban eddig megtörtént privatizációról- ennek hatásáról, ill. a további várható lehetőségekről; a viziközmű ágazatban 1990 óta történt változásokról (szervezetirányítás, tulajdonosi szervezet, árak, stb). Külön kitért az előadás a szociális párbeszédre ill. ezen belül az ÁPB-kre és a Viziközmű ÁPB-re.
Az előadások után külön megbeszéléseket folytattak a szlovák munkaadói és munkavállalói szervezetek képviselőivel a magyar ÁPB-k tevékenységéről. Ennek alapján javasolják kétoldalú találkozók keretében konzultációkat tartani az adott témában. A megbeszélések során az is kiderült, hogy a viziközmű terület szabályozását érintően a szlovák Fél rendelkezik olyan tapasztalatokkal, amelyeket a magyar Fél tudna hasznosítani.
A szlovák Fél többször is kijelentette, hogy mielőbb szeretne szorosabb kapcsolatot kialakítani a vízügyi munkaadói és munkavállalói szervezetekkel.
Viola András koordinátor
A Vízügyi Közszolgáltatási Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége /VKDSZ/ -és a Vízügyi Múzeum, Levéltár és Könyvgyűjtemény /VMLK/ a szakmai identitás-tudat fokozása, a szakma-történeti információk, munkák közkinccsé tétele, valamint a történeti anyagok felkutatása és gyűjtése érdekében határozatlan idejű együttműködési megállapodást köt, amely az alábbiakra terjed ki:
-
A VMLK a VKDSZ képviselőit rendszeresen meghívja szakmatörténeti kiállításaira, konferenciáira, országos múzeumi összekötői értekezleteire.
- A VMLK biztosítja a VKDSZ képviselői számára az esztergomi Duna Múzeum kiállításainak díjmentes látogatását.
-
Amennyiben a VKDSZ igényli, a VMLK szakmai tanácsokkal segíti kisebb alkalmi kiállítások megrendezését, kellő anyagi fedezet esetén a VMLK vállalja azok elkészítését.
-
A VKDSZ minden esetben támogatja a VMLK gyűjtő tevékenységét, segít a területen keletkezett vagy tudomására jutott szakma-történeti dokumentumok, tárgyak felderítésében, múzeumi, levéltári vagy könyvtári gyűjteménybe kerülésében.
-
A VMLK – előzetes egyeztetés és a szükséges biztonsági előírások betartása mellett – lehetővé teszi kiállításában nem szereplő egyes muzeális dokumentumok vagy tárgyak tartós kölcsönzését a VKDSZ számára.
-
A VKDSZ valamennyi kiadványát megküldi a VMLK könyvtárának.
-
A VKDSZ honlapján megjeleníti a VMLK hozzáférhetőségét.
-
A víziközmű-szolgáltatásban kialakítják a múzeumi összekötő hálózatot.
Esztergom, 2005. március 1.
Duna Múzeum
A Magyar Környezetvédelmi és Vízügyi Múzeum – amely a vízügyi emlékhelyek hálózatának központja – Esztergom egyik legszebb barokk épületében kapott helyet.
A hajdan különálló Szenttamás község birtokosa – az esztergomi káptalan – építtetett itt magának uradalmi központot az 1730-as évek közepén, melynek a ma is álló ház volt a főépülete.
A ház már a XVIII. század Esztergomának is kiemelkedő jelentőségű és díszű épülete volt. Ezt bizonyítja az is, hogy 1790. február 20-án, II. József halálának éjjelén, útban Bécsből Buda felé itt őrizték a magyar királyi koronát. A Múzeum 1980. október 31-én nyitotta meg kapuit a közönség előtt és három évig tartó felújítást követően 2001. október 9-t?l új, állandó kiállítással várja kedves látogatóit.
Elérhetősége:
Nyitva tartás:
november – április: 10-16 óráig
május – október: 10-18 óráig
januárban zárvaSzünnap: keddA Múzeum 2004. május 1-jétől mindenki számára ingyenesen látogatható.
Honlap: http://www.dunamuzeum.hu/
múzeumi bolt
hernyótalpas lépcső-mászó berendezés kerekesszékes látogatók számára
csecsemőknek pelenkázó helyiség