23. hét, 2018. június, VKDSZ

Június 4-én látogatott el meghívásunkra a VKDSZ székházába Király András, a HVDSZ2000 elnöke. Egyeztettünk a balatonszepezdi több más szakszervezettel is közös tulajdonban lévő üdülő helyzetével kapcsolatosan. Sajnos több szervezet időközben megszűnt, illetve többnek csak a jogutódja van meg. Ezek miatt az ingatlan használata is problémás, illetve a célszerű eladás sem kivitelezhető. A jogutódlás miatti változtatásokban a HVDSZ2000  és a VKDSZ is érintett, az ügyintézés halaszthatatlan.

Az üdülő ügyének rendezése mellett felek tárgyaltak a szorosabb együttműködés lehetőségeinek bővítéséről is. A korábbi HVDSZ-ből alakult két szervezet hosszabb távon akár az újraegyesülésig is eljuthat.

 

 

Június 5-én került sor a Bükkszéki üdülőnk eladásával kapcsolatos adásvételi szerződés aláírására Tatabányán. A felek megállapodása alapján a Fejérvíz Zrt. munkatársai az idei évben még használhatják az üdülőt a korábbi feltételek mellett.

 

Az elnökség több tagja a szerdai napon részt vett az Öko-Aqua Konferencián Egerben. Kurdi Viktor, MAVÍZ elnök megnyitójában külön köszöntötte a VKDSZ delegációját. A plenáris ülés  egyébként érdekfeszítő előadásai az ágazat jelenlegi helyzetét értékelték, de sajnos a várható változásokról nem lehetett megtudni új információkat. A bérhelyzet elemzésénél szintén előkerült szakszervezetünk, mivel ágazati átlagbérben megcéloztuk a energetikai szolgáltató bérszínvonalát. A szünetekben és az esti kötetlen beszélgetésekben látható volt, hogy a munkaadók érdeklődnek a VKDSZ tevékenysége és céljai iránt.

 

Csütörtökön a Nyugdíjas tagozat tartotta meg soros ülését a VKDSZ székházában. A közel húsz megjelent nyugdíjas Prohászkáné Marika vezetésével egyrészt a VKDSZ múlt évi tevékenységével,  jelenlegi helyzetével és céljaival ismerkedett meg egy élénk, vitákkal tarkított napirendben, másrészt az éves programjukat egyeztették. A találkozó ezután kötetlen beszélgetéssel ért véget. Az első napirend előadója az ügyvezető volt. Ismertette az elmúlt időszak történéseit, a kijelölt célokat illetve elemezte a problémákat és a hibákat is. A hozzászólók a tisztségviselő képzés fontosságára hívták fel a figyelmet, illetve arra, hogy a helyi szervezetek igénylik, hogy a szakszervezet vezetése látogassa meg azokat, ismerkedjen meg a helyi viszonyokkal, a cégek vezetésével.

Kritikával éltek a kommunikációval kapcsolatban is, melyet elégtelennek tartottak.

 

Egyebek: A KOMP program kapcsán levélben kereste meg a VKDSZ az ágazat többi szakszervezete és az érintett konfödrációk támogatásával Fónagy János államtitkár urat és Bártfai-Mager Andrea tárcanélküli Miniszter Asszonyt, hogy program értékelését végezzék el, hogy megalapozott döntést lehessen hozni annak folytatásáról.

A TÁMOP pályázatunkkal kapcsolatosan történt szabálytalansági eljárás keretében (a tagtoborzást mi t a g-toborzásnak értelmeztük, a felügyeleti szerv pedig tagszervezet-toborzásnak) első eljárásban közel 10 milliós bírsággal kívántak bennünket sújtani. Fellebbezésünk után az első döntést megsemmisítették, s második eljárásban annak 10 %-nyi összegére csökkentették a visszautasított számlák összegét (969 060.- Ft). Ezt elfogadtuk, mivel a jogorvoslati eljárás is „szabálytalanság történt” megállapítással zárta a vizsgálatot, s további fellebbezés nem lett volna célszerű.

 

 

 

Ádám Róbert János

ügyvezető